A masszázs élettani hatásai

A masszázs során a a szervezetben egymással összefüggő élettani hatások jönnek létre.

Általános hatásai:

        fokozódik a vérkeringés, a pulzusszám, a vérnyomás,fokozódik a nyirokkeringés.

A keringés fokozása mellett vátozik az anyagcsere,a hőmérséklet,a légzés, és a vizeletkiválasztás is felgyorsul, ezáltal a méregtelenítési folyamatok is beindulnak..

A masszázs hatással van még :

1. Bőrre:

        A bőrben vérbőség keletkezik,emelkedik a hőmérséklete. A fogások alkalmazása közben olyan kémiai anyagok termelődnek, amelyek értágító hatásúak, a vérkeringést élénkebbé teszik, ezáltal hozzájárul, hogy a szövetekhez több tápanyag eljusson, így felélénkül a sejtek anyagcseréje.

A fogások hatására leválnak az elhalt hámsejtek, így felszínre kerülhetnek, növekedhetnek a mélyebben fekvő fiatal sejtek.

Hozzájárul a bőr fiatalságának megőrzéséhez, felfrissítéséhez.

2,   A bőr alatti kötőszövetre:

        a masszázs hatására a kötőszövetekben gazdag vér-és nyirokérhálózat összenyomódik, és kitágul,ezáltal fokozódik a keringése.

A helyi szövetek táplálék felvétele javul, az egész szervezet nedvkeringése élénkül. A masszázs mechanikai hatása és a keringés felfrissülése következtében fokozódik a szervek kivlasztása, megélénkül a lerakódások felszívódása, a zsírlerakódások / formálódik a test, ha nem is veszít a súlyából.:-) /

3.Izomzatra:

        Masszázs hatásáara csökkenthető, illetve megszüntethető az izmokban fellelhető letapadások, feszülések, myalgiás csomók.

Javul az izomzat vérellátása,olyan kapilláris erek is bakapcsolódnak a az izomzat vérkeringésébe, amelyek addig nyugalomban voltak.

Egy masszázs olyan, mintha az ember tornázott volna egyet, ezáltal az anyagcseretermékek könnyebben eltávoznak a testből.

Az izom lazább lesz, pihentebb, egészségesebb.